LinkedIn’den kısa sürede verimlilik artışı için 7 ipucu

linkedin

Dünyanın önde gelen sosyal iş ağı LinkedIn, sunduğu fırsatlar ve işbirliklerinin yanı sıra birçok internet kullanıcısı için gizemini de hala koruyor. LinkedIn’in portal olarak kullanıcı dostu bazı handikaplarından da kaynaklanan bu duruma karşı yapabilecekleriniz mevcut.. Özellikle tablet kullanımlarında internet tarayıcıdan bağlanıp webten kullanım yapar gibi bağlanmanızı tavsiye ederiz.

 

1.  Kişiyi takipten çık özelliğini kullanın

Son dönemde sıklıkla karşılaştığımız matematik problemi soruları, LinkedIn’in ruhu ile alakası olmayan siyasi paylaşımlar canınızı sıkıyor değil mi? Hatta “TerkedIn” görseli ile paylaşmaktan da kendinizi alamıyorsunuz..Canınız sıkılmasın. Bu tür paylaşımlara yorum yapanları hemen paylaşımın sağ yanında bulunan “Kişiyi takipten çık” özelliğini kullanarak artık takip etmeyin.  Bu özelliğini  kullanın ki ana akışınızda sadece işinize yarar paylaşımlar yapanlar kalsın..

 

2.  İlgili gruplardan e-posta alın

Üye olduğunuz gruplardan sizin tercihinize göre günlük, haftalık e-posta bildirimleri geliyor. Eğer ticaret noktasında önem verdiğiniz bir grup var ise günlük olarak bilgi almak işinizi geliştirebilir.

 

3. İşinizi ilgilendiren tartışmalara katılın

Farkedilmenin ve farketmenin en iyi yolu diyaloga girmektir. Ana akışınızda yer alan ilgili tartışmalara, görüş paylaşımlarına siz de yorumlarınız ile katılın. Emin olun gelecek iş bağlantıları önünüzü açacak.

 

4. Yer aldığınız STK’lar ile ilgili paylaşım yapın

Sivil toplum artık hayatımızın içinde, yaşantımızı etkiliyor.  Üye olduğunuz mesleki STK’ların toplumu ilgilendirebilecek çalışmalarını paylaşın, hem bilgilendirin hem ilgi odağı olun.

 

5. LinkedIn’in facebook ve twitter hesaplarını takip edin.

Zaman zaman bilgi içerikli paylaşımlar yapılan bu iki hesabı takip edin. Oldukça ilgili bir sosyal medya yönetimi var LinkedIn’in… Twitter’da @LinkedIn ve @LinkedInHelp hesabına sorularınızı iletin, mecra ile ilgili sorularınızı iletin, cevap alacaksınız.

 

6.  Bağlantılarıma göz atın

İş bağlantılarınızın her birinin yeni iş pozisyonunu ana akıştaki sağ bölümde takipte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Unutabilirsiniz, dikkatinizden kaçabilir. Belirli bir periyodikte bağlantılarınızın durumunu kontrol edin. Bunu üstteki arama çubuğuna herhangi bir kelime yazarak ve soldan 1st connections seçerek de deneme yapabilirsiniz.

 

7. Gönderi özelliğini dikkatli kullanın

İngilizce olarak “Publish a Post” isimli bölümden takipçilerinizin hepsinin görebileceği makaleler yayınlama özelliği belirli bir süredir yayında. Bu özelliği sıklıkla kullanan kullanıcılar gözümüze çarpıyor. Bu bölümü alenen tanıtım için değil, daha bilgi nitelikli yazılar için kullanın ki takipçi & bağlantı kaybetmeyin.

 

 

Ve son olarak bizim LinkedIn grubumuzu takibe alın: https://www.linkedin.com/groups/3661389

Yazar
Etiketler

Related posts

728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo