AGSD Başkanı Sayın Canip Karakuş’un 15 Temmuz Açıklaması

canip karakus

Karakuş: Son Bir Yıl Zor Geçti

Ama Üzerimize Düşeni Yapıyoruz

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Canip Karakuş, bir yıl önce gerçekleşen hain darbe girişiminin olumsuz etkilerine karşın Türkiye’nin toparlanma sürecine girdiğini söyledi. Karakuş, “Bizler de bu süreçte üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

15 Temmuz’daki kalkışmanın üzerinden bir yıl geçtiğini anımsatan Başkan Karakuş, “Yaşananları ne devletimiz, ne milletimiz hak etti. Bu yüzden böyle bir kalkışmayı kabul etmemiz, anlayış göstermemiz, anlamaya çalışmamız mümkün değil” şeklinde konuştu. Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, uluslararası güçlerin de desteğiyle bir yıl önce Türkiye’de bir iç savaş provası yapıldığının altını çizdi. Türkiye’yi parçalama senaryosu için 15 Temmuz gecesi düğmeye basıldığını ifade eden Başkan Karakuş, “Ancak aziz milletimiz bu hain planların karşısında güçlü bir şekilde durmuş, darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Devletimize, milletimize, aydınlık yarınlarımıza yönelik bu saldırıyı yapanları tarih affetmeyecek” diye konuştu.

Risk Almaktan Kaçınmadık

AGSD Başkanı Canip Karakuş; darbe girişiminden sonra devlette yuvalanan terör örgütüne yönelik çok çeşitli tedbirler alındığını, toplumun tüm kesimlerinin zor bir yıl geçirdiğini de söyledi. Karakuş, “Reel sektör temsilcileri olarak bizler de sıkıntılı bir seneyi geride bıraktık. Hem iç piyasada, hem de ihracatta yaşadığımız zorluklar malum. Darbe girişiminin yanı sıra Rusya’yla gerilen ilişkiler de sektörümüzde işleri sekteye uğrattı. Otomotivden sonra ihracatta ikinci büyük gelir kaynağı olan hazır giyimde yaşanan bu zorluklara rağmen Ankaralı giyim sanayicileri olarak üretimden, yatırımdan, daha fazla istihdamdan asla vazgeçmedik, risk almaktan kaçınmadık. AGSD bir yandan üyelerinin ticaret hacimlerinin artması için çaba sarf ederken, diğer yandan da projeleri, işbirlikleriyle üretime ve istihdama katkıda bulunmaya devam ettik” dedi.

Üretmekten Başkan Şansımız Yok

Kısa süre önce de bu konuda Yenimahalle Belediyesi ile önemli bir çalışma başlattıklarını hatırlatan Başkan Karakuş, şöyle devam etti:

“Belediye ile imzaladığımız protokol kapsamında Yenimahalle’de açılacak kurslarda yüzlerce kişi eğitilecek, ardından üretime katılacak, iş sahibi olacak. Her zaman şunu ifade ediyoruz; milletçe ihtiyacımız olan yegane unsur, üretmek. Bizim daha fazla üretimden başka çaremiz ve şansımız yok. Üretimin olduğu yerde zenginlik, refah, huzur vardır. Üretimin olduğu yerde ne darbelerden, ne iç çatışmadan söz etmek olası. Türkiye artık kavganın, kalkışmanın, sürtüşmenin, gerginliğin değil, güçlü ekonominin, istikrarın, demokrasinin hakim olduğu bir ülke olarak anılmalı. Dileğimiz de, hayalimiz de budur…”

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo