Ercan Kahraman’ın 15 Temmuz Mesajı

ercankahramantugiadankara

TÜGİAD Ankara Başkanı Ercan Kahraman 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı:

 

Demokrasimiz 15 Temmuz 2016’da, Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısını yaşadı. Ülkemiz, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi cuntanın hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Bu hain girişim, meydanlara dökülerek göğsünü tanka, tüfeğe siper en kahraman halkımızın direnişiyle geri püskürtüldü. Bu ihanet girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu; 248 kişi şehit verdik, 2.196 vatan evladı yaralandı. Türk milleti, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle demokrasi destanı yazdı, şer odakların oyununu bozdu.

 

Türk milleti FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı verdiği tepki ile demokrasi ve hukuka ne kadar bağlı olduğunu ortaya koymuştur. Ekonomik kalkınmanın da en temel şartı demokrasi ve hukuktur. Bu olay, Türk demokrasisinin eskisinden çok daha güçlü bir hale gelmesine vesile olmuştur.

 

Darbe yaparak meşru iktidarı gasp etmeye yeltenenler bunu başaramadığı gibi olayın ardından ilgili odakların ekonomimizi sabote girişimleri de boşa çıkmıştır. Demokrasimize yönelik bu hain saldırısından ekonomimiz etkilenmemiştir. Ekonomimizin ne kadar güçlü; Türkiye’nin ekonomik alanda tüm dünya için istikrarlı ve stratejik bir ortak olduğu görülmüştür. Her şerde bir hayır da vardır. Türk demokrasisinin güçlenerek çıktığı bu olaydan ekonomimiz de güçlenerek çıkmaktadır.

 

16 Nisan’daki Anayasa değişikliği ile gerçekleşen sistem değişikliği sayesinde Türkiye; artık onu kimsenin durduramayacağı yeni bir döneme de adım atmıştır.  Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişle, milletin seçtiği irade tüm vesayetlerden kurtulmuş, yönetimde çift başlılık son bulmuş, Büyük Türkiye’nin önü açılmıştır. Şimdi ekonomi için daha fazla çalışma zamanı. Yıllar yılı devlete nüfuz etmiş bu hain örgütün unsurlarının temizlenmesine kararlılıkla devam edilirken, aynı zamanda milli ekonomiyi şahlandırmak için devletiyle, özel sektörüyle daha fazla çalışmaya, üretmeye ve Türkiye’yi küresel lider yapmaya devam edeceğiz.

 

TÜGİAD çatısı altındaki genç işadamları olarak, hain darbe girişimine karşı göğsünü siper ederek demokrasiye, milli iradeye sahip çıkan kahraman milletimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo