“Darbecilere cevabı daha çok üreterek vereceğiz”

ilhan erdal

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı:

 

Ülke ve millet olarak; darbeler konusunda çok acı tecrübeler yaşadık, çok ağır bedeller ödedik. Yaşadığımız darbeler sonrası bireysel hak ve özgürlüklerin askıya alınmasıyla birlikte ekonomik krizler de baş göstermiş ve fatura tüm millete kesilmiştir. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini ve güçlenmesini hazmedemeyenler 15 Temmuz FETÖ İşgal ve Darbe Girişimi’yle ülkeyi ve milleti teslim almak istediler. 15 Temmuz Gecesi necip milletimiz; birliği, dirliği, cesareti, kahramanca tavrı ve duruşu ile demokrasiye ve vatanına sahip çıkarak sadece ülkemizin değil, bulunduğumuz coğrafyanın da kaderini değiştirdi, tarihe geçen yeni bir destan yazdı.

 

Bu alçak Darbe Girişimi, Türkiye’nin siyasi istikrarının yanı sıra ekonomik büyüme ve kalkınma hedeflerine de kastetmiştir. İşgal projesiyle önce ülkenin ve siyasetin dengesini bozmaya; ardından gelen süreçte ekonomiyle son darbeyi vurmaya çalıştılar.

 

Hain girişimin ekonomimize toplam maliyeti 100 milyar dolar civarında oldu. Ancak güçlü bir ekonomiye sahip Türkiye olarak, ekonomimizi sarsacak, bütün değerleri ve dengeleri altüst edecek bir değişim gerçekleşmedi. Hükümetin ve iş dünyasının aldığı tedbirlerle hızlı bir toparlanma süreci yaşadık. Son 12 aylık dönemdeki ihracat rakamına baktığımızda ihracatın geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,5 artışla 147 milyar 329 milyon dolar düzeyinde gerçekleştiğini görüyoruz. Yaşanan kayıplar, hasarlar ve büyüme rakamlarındaki azalma telafi ediliyor. Ülke olarak, üreticiler ve sanayiciler olarak projelerimizi ve yatırımlarımızı bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Ancak bu alçak girişimde 248 kahramanımızı şehit verdik, 2 binden fazla bu milletin evladı gazi oldu. Bunun ne telafisi mümkün ne de acısını unutmak mümkün… Hain Darbe Girişimi’nin yıl dönümünde vatan uğrunda şehitlik mertebesine ve gazilik onuruna erişmiş tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnetle ve duayla anıyorum.

 

Bundan sonra yapacağımız iş daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok katma değer ve istihdam sağlamaktır. Bir idealimiz var; yarınlarımız için bizler Türkiye’yi daha da büyüteceğiz, ekonominin dayanıklılığını ve derinliğini artıracağız. Bu noktada tüm yurttaşlar olarak sorumluluklarımızı artırıp kendi alanımızda ve sektörümüzde dünyanın en iyisi olarak darbecilere ve darbeci zihniyete en etkili cevabı vermiş olacağız. Önümüzü tıkamaya çalışan darbeciler başaramamıştır, hiçbir zaman da başaramayacaklardır.

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo