Yeşilay Haftasında çocukları bilgilendirdi

umuthastanesiyesilay

Özel Ankara Umut Hastanesi, Yeşilay Haftası nedeniyle Kütükçü Ali Bey Ortaokulunda çocuklara sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığının zararları konusunda bilgilendirme semineri gerçekleştirdi.

 

 

Özel Ankara Umut Hastanesi Acil Servis Sorumlu Hekimi Dr. Adil Togay, Seyranbağları’nda bulunan Kütükçü Ali Bey Ortaokulu öğrencilerine bağımlılık yapan sigara, alkol, uyuşturucu maddeler hakkında bilgi verdi ve çocukların bunlardan nasıl korunması gerektiğini anlattı.

 

Son yıllarda uyuşturucu kullanma yaşının düştüğünü ve özellikle çocukların uyuşturucu konusunda hedef alındığını ifade eden Dr.Togay; “kendilerine arkadaşmış gibi yaklaşarak madde bağımlılığına alıştırabilecek tuzaklardan uzak durmalarını ve bu konuda bilinçlenmelerini” çocuklardan istedi. Madde bağımlılığının hem sağlığımıza hem de bütçemize zararlarına değinen Dr. Togay; “Ülkemizde genel tutuklamaların %50’sinin alkol, intihar olaylarının ise %58’inin alkol ve uyuşturucudan kaynaklı olduğunu yine ülser, siroz ve felç ve özellikle kanser gibi hastalıkların nedeninin de uyuşturucu ve alkol olduğunu sözlerine ilave etti.

 

Çocukların uyuşturucu, sigara ve alkol bağımlılığı konularında merak ettiği konulardaki sorularını cevaplayan Dr.Adil Togay seminerin sonunda Özel Ankara Umut Hastanesi tarafından çocuklar ve aileleri için hazırlanan hediyeleri dağıttı. Hastane Kalite, Eğitim ve Halkla İlişkiler Müdürü Perihan Saygılı’da ilk yardım hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak okula ilkyardım  seti hediye etti.

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo