Aydın Erkoç’un 15 Temmuz Mesajı

aydinerkoc

MASFED, BOD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç 15 Temmuz mesajı yayınladı: 

 

Bundan bir yıl önce ülkemiz Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu cuntanın giriştiği bir darbe girişimi yaşadı. Demokrasimize yönelik Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırısı ile karşı karşıya kaldık. FETÖ cuntasının 15 Temmuz 2016’da kalkıştığı milli iradeyi gasp girişimi, milletimizin tarihe geçen direnişi ve yazdığı demokrasi destanı ile önlendi. Bu hain girişimi, milletçe yekvücut olup göğsümüzü tanka, tüfeğe siper ederek akamete uğrattık. Milletimiz, darbe girişimi karşısında kararlı duruşuyla bir demokrasi destanı yazdı. Şer odaklarının, ülkemizin başarısını çekemeyen dış odakların oyununu bozduk.

 

Ülke olarak büyük bir badire atlattık. Ancak her şerde bir hayır da vardır. FETÖ darbe girişimi sonrasında ülkede “milli birlik” ruhu daha da güçlendi. Bu olaydan Türk demokrasisi daha da güçlenerek çıktı. Milletçe tek vücut olup püskürttüğümüz demokrasiye yönelik bu saldırının ardından başlayan, devlete nüfuz etmiş örgüt unsurlarını kararlılıkla temizleme süreci ise hala devam ediyor.

 

Hain darbe girişiminin yıl dönümünde “15 Temmuz ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri ile demokrasinin ekmek gibi, su gibi hayati olduğunu daha güçlü biçimde idrak ediyor; aynı zamanda milletçe demokrasiye sahip çıkma konusunda dosta ve düşmana güçlü bir mesaj veriyoruz.

 

Türk milleti FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı verdiği tepki ile aynı zamanda ekonomik gelişim ve kalkınma iddiasına, “Büyük Türkiye” idealine de sahip çıkmıştır. Çünkü ekonomik kalkınmanın en temel şartı demokrasidir. Bu olayda milletimiz demokrasiye ve hukuka ne kadar bağlı olduğunu ortaya koymuştur. Bu olaydan ekonomimiz de güçlenerek çıkmaktadır.

 

Hükümetimizin açıkladığı teşvik ve yatırım paketleri, yatırım ortamını iyileştirecek, yatırımları özendirecek nitelikte. Komşularla ve AB ile ilişkilerin de düzeleceğine yürekten inanıyorum. Bu da ekonomik ve ticari ilişkilere yansıyacaktır.

 

Anayasa değişikliğinin oylandığı 16 Nisan 2017’deki referandumla gerçekleşen sistem değişikliği sayesinde Türkiye; yeni bir döneme de adım atmıştır. Milletin seçtiği siyasi iradeyi tüm vesayetlerden kurtaracak, ekonomi için karar alma süreçlerini de hızlandıracak Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişle, çok daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye’nin kapısı aralanmıştır. “Güçlü lider-Güçlü Türkiye” döneminin önü açılmıştır.

 

Şimdi ekonomi için daha çok üretim ve yatırım zamanıdır. Yıllar yılı devlete nüfuz etmiş bu hain örgütün kalıntılarının temizlenmesine kararlılıkla devam ederken, ekonomimizi büyütmek, ülkemizi kalkındırmak için tüm kesimleriyle milletçe gece gündüz çalışmalıyız.

 

Biz de ülke genelindeki yasal galericilerin üye olduğu motorlu araç satıcıları derneklerinin üst kuruluşu Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED), Başkent Otomobilciler Derneği (BOD) ve Otonomi camiası olarak sektörümüzün çıtasını yükseltecek, ülkemizin kalkınmasına katkı sunacak hizmetlere talip olmaya, önemli görevler üstlenmeye, yeni büyük projeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

 

Demokrasi tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan hain darbe girişiminin bastırılmasının yıl dönümünü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak idrak ederken MASFED, BOD ve Otonomi ailesi olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize ve kahraman milletimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo