“15 Temmuz Sürecinde STK Olmanın Gereğini Yerine Getirdik”

nezih allioglu (1)

GGYD: 15 Temmuz Sürecinde STK Olmanın Gereğini Yerine Getirdik

 

GGYD Başkanı Allıoğlu; 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “GGYD bu süreçte STK olmanın gereğini yerine getirmiş, geçen bir yılda faaliyetlerine ara vermek bir yana, sayısız proje ve faaliyete imza atmıştır” dedi.

 

 

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Yönetim Kurulu Başkanı M.Nezih Allıoğlu; Türkiye’nin bundan tam bir yıl önce Cumhuriyet tarihinin en karanlık gecelerinden birini yaşadığını söyledi. Başkan Allıoğlu; demokrasimize, özgürlüğümüze, milli iradeye, seçilmiş hükümete ve dahası geleceğimize yönelik darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlansa bile derin izler bıraktığını; telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açtığını vurguladı. Allıoğlu şöyle devam etti:

 

Özel sektör sıkıntılı bir yıl geçirmiştir
“15 Temmuz kalkışmasının ardından başlayan ve halen devam eden OHAL, bu kapsamda çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile ülkemizde köklü değişiklikler yaşanmıştır. Devletimiz, Fethullahçı Terör Örgütü’yle mücadele ederken, ekonomide, siyasette, eğitimde, güvenlikte, sağlıkta,  sosyal hayata yönelik alınan radikal kararlar tüm kişi ve kurumları etkilemiştir. Hain darbe girişiminin sonuçları, coğrafyamızda yaşanan çatışmalar, referandum süreci, bazı ülkelerle gerilen ilişkiler gibi birçok nedenle ekonomimiz zarar görmüş, özel sektör sıkıntılı bir süreç geçirmiştir.

 

Bu süreç halen devam etmekle birlikte toparlanma başlamış, ekonomi yönetiminin teşvik ve desteklerinin de etkisiyle üretim, yatırım ve istihdama dönük olumlu gelişmeler yaşanmaya başlamıştır.”

 

Faaliyetlerimiz bir yılda daha da arttı

Başkentli genç girişimcilerin çatı kuruluşu olan ve 450’ye yaklaşan üye sayısıyla kent ekonomisine yön veren GGYD’nin de bu süreçte STK olmanın gereğini yerine getirdiğine işaret eden Başkan Allıoğlu, “Geleceğimizi tehdit eden hain darbe girişiminden kısa süre sonra faaliyetlerine kaldığı yerden devam eden Genç Girişim ve Yönetişim Derneği; aradan geçen bir yıl içerisinde sayısız projeye, etkinlik ve faaliyete imza atmıştır. Ülkemizin en önemli iş ve tecrübe paylaşım organizasyonu olan İşte Fırsat Toplantıları, son bir yılda da ara vermeden devam etmiş, önemli konukları, sayısız dinleyicileri ile bu toplantılar ekonomik ve sosyal yaşama katkıda bulunmuştur. Yurtdışı ticari gezilerimiz kapsamında İsrail’e gerçekleştirdiğimiz ziyaret son derece verimli geçmiş, yurt içi gezilerimiz ve yabancı ülke misyon temsilcileriyle görüşmelerimiz aralıksız devam etmiştir.  Üyelerimizi uluslararası pazarda buluşturmak, yerel pazarda ise gücünü arttırmak adına çeşitli kurum ve kuruluşla görüşmelerimiz, brifing ve tanıtım günlerimiz son bir yılda da sürmüştür. Üyelerimizin ticaret hacmini arttırmak üzere organize ettiğimiz toplantıların her biri bizleri hedefimize daha da yakınlaştırmıştır” dedi.

 

Darbe girişimi ve terör bizi yıldıramaz

GGYD’nin kendi dernek merkezini satın alma başarısını da yine son bir yılda gösterdiğini anımsatan Başkan Allıoğlu, şöyle devam etti:

“Kentimizin ve ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunan etkinliklerimiz yeni dönemde de aynı tempoda sürecektir.  Bizlerin çalışmaktan, daha fazla üretmekten başka şansı ve çaresi yoktur.  Darbe girişimleri, terör saldırıları bizi yıldıramaz, yolumuzdan döndüremez. Bu inançla önümüze, geleceğe bakacağız, umudumuzu yitirmeden ilerlemeye devam edeceğiz. Tek isteğimiz ve beklentimiz ise özel sektörün önündeki engellerin kaldırılması, demokrasimizin tüm kurum ve kurallarıyla işletilmesidir.”

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo