“15 Temmuz Sonrası Birliğimizi Koruyarak, İşlere Dört Elle Sarıldık”

orsiad yönetim kurulu

BİRLİĞİMİZİ KORUYARAK İŞLERE DÖRT ELLE SARILDIK

ORSİAD Başkanı Nedret Yener, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin hemen sonrasında birlik ve beraberlik ruhunu yitirmeden işlere dört elle sarıldıklarını, OSTİM ve İvedik OSB’deki işletmeler olarak hem üretime, hem istihdama katkıda bulunduklarını söyledi

 

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Başkanı Nedret Yener, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin, dernekte yönetimi devraldıkları genel kuruldan hemen sonra gerçekleştiğini ifade etti. Bu kalkışmanın her vatandaş gibi kendilerini de derin üzüntü ve endişeye sevk ettiğini vurgulayan Başkan Yener, “Ülkemizin geleceğine, istikrarına, huzur ve güven ortamına karşı yapılan bu saldırı, kolay unutulacak, hazmedilecek bir saldırı değildir. Devletiyle milletiyle bir ülkenin topyekûn karşı durduğu bu kalkışmada, halkımız canları pahasına kendi iradeleri ile vatanlarına sahip çıkmış ve darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır” dedi.

 

Çabuk toparlandık, hızlı hareket ettik

Başkan Nedret Yener; ORSİAD olarak 15 Temmuz sonrası bir yandan demokrasiye sahip çıkma adına yapılan pek çok etkinliğe katıldıklarını, diğer yandan da üretime ve istihdama dört elle sarıldıklarını vurguladı. Yener şöyle devam etti: “Asıl meselemiz ve sorunların çözümünün üretim olduğuna inanarak faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Birlik ve beraberlik ruhumuzu muhafaza etmekle birlikte daima ileriye bakmamız gerekiyordu, biz de öyle yaptık. Hızla OSTİM ve İvedik OSB’deki üye firmalarımızı ziyarete başladık, sorunlarını, bizden beklenti ve taleplerini dinledik, bunları yerine getirmek için gayret sarf ettik. Yine son bir yıl içinde teknolojiyi ve sanayi sektöründeki yeni ürünleri takip etmek amacıyla yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara katıldık.”

 

Hibe ve krediler can suyu oldu

Ekonomi yönetiminin teşvik ve destek paketlerinin işletmeler için adeta can suyu olduğunun altını çizen Başkan Yener, “KOSGEB’in 50 bin liralık hibesi ile Kredi Garanti Fonu (KGF)’nun desteği binlerce işletmeye nefes aldırdığı gibi, ekonomik çıkmazdaki sayısız işletmeyi de bu darboğazdan kurtardı. Dolayısıyla zamanlaması mükemmel, müthiş düşünülmüş bir karardı. ORSİAD olarak biz de Eximbank, KOSGEB, KGF gibi kurumların destek ve teşviklerinden daha fazla üyemizin yararlanması için sürekli olarak bilgilendirme toplantıları düzenliyor, yer yer üyelerimizle birebir görüşüyoruz. Her zaman şunu söylüyoruz; güçlü Türkiye’nin yolu, güçlü üretim kapasitesinden geçiyor. Koşullar ne olursa olsun çok çalışacağız, hep üreteceğiz, en iyisini üretmeye gayret göstereceğiz.”

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo