ÖZEL HABER: Mövenpick Ankara’ya uluslararası ödül

atakan-turhan

Ankara’nın son dönemde öne çıkan otellerinden olan Mövenpick Ankara, Luxury Travel Guide tarafından Avrupa bölgesinde yılın Modern ve Lüks Oteli kategorisinde ödül aldı.

 

 

LinkedIn hesabından paylaştığı bilginin ardından ödül ile ilgili bir araya geldiğimiz Genel Müdür Atakan Turhan, uluslararası olarak logosunu, kurumsal kimliğini yenileyen otel zincirinin Türkiye’de bir üyesi olarak ödül almaktan mutlu olduklarını,  turizmin genel olarak kayıp yaşadığı bir dönemde bunu sağlamanın daha anlamlı olduğunu vurguladı. Turhan, son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle Ankara’ya gelen  ziyaretçinin oran olarak İstanbul ve Antalya kadar etkilenmediğini belirtirken yine de temkinli bir yıl beklediklerini kaydetti. Mövenpick’in aldığı ödülün değerlendirildiği ana kategoriler ise şunlar:  “İnovasyon ve dizayn”, “Odalar ve Özellikleri”, “Gastronomik Başarılar”, “Servis”, “Teknoloji”, “Sürdürülebilirlik”, “Pazarlama”, “Çalışan Memnuniyeti” ve Lokasyon.

 

 

“Akıllı Pazarlamadan Yararlanıyoruz”

 

 

Özellikle toplantı salonları ve hizmetleri  ile öne çıktığını bizzat gözlemlediğimiz otel, 2017’de düğün yapmak isteyenlerin de tercihi olmayı hedefleri arasında belirlemiş. Mövenpick Ankara, pazarlama kanalı olarak lokasyon bazlı pazarlama ve sosyal medyada da Instagram ve facebook ağırlıklı pazarlama gerçekleştiriyor. Turhan, Ankara’da oda başına en kalabalık otel kadrolarından biri ile 120’yi aşkın çalışanı istihdam ettiklerini belirtti. Genel Müdür Atakan Turhan, Ankara’da şehirde yaşayanların otel kullanımının son yıllara göre arttığını ancak doygunluk noktasına henüz yaklaşılmadığını, tüm otellerin katedeceği yol olduğunu, genellikle spa kullanımının öne çıktığını kaydetti. Turhan, restoranlarında global şeflerin hazırladığı ana listeler haricinde yerel lezzetleri ile de iddialı olduklarını sözlerine ekledi.

 

 

Bu arada kahve severlere müjde, perakende ürünleri ile farklı lokasyonlarda da karşımıza çıkan Mövenpick, 2017 yılında Türkiye’de distribütörü ile birlikte kahve zincirleri açacak. Turhan henüz başlangıç zamanı ve şehirin net olmadığını ancak çalışmaların sürdüğünü bildiklerini paylaştı.

 

 

 

Mövenpick grubu global olarak 2017’ye logosunu ve kurumsal kimliğini yenileyerek girdi. Mövenpick grubu kurulduğu dönemden bu yana  Almanca’da martı anlamına gelen “Möve” kelimesini kullanarak markayı adlandırmış ve o zamandan beri logosunda bir kuş formu hep bulundurmuş. Londra merkezli bir ajansla çalışan grup, bu öğeyi yeni logoda daha güçlü şekilde vererek kurumsal kimliğini pekiştirmeye karar vermiş.

 

 

Mövenpick Hotels & Resorts ‘un biri Ankara ve İzmir’de olmak üzere toplam 4 oteli bulunuyor. Yeni oteller açılması da gündemde.

 

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo