IDC’den Ankara’da BT Güvenlik Konferansı

idcankara

Ankara – International Data Corporation (IDC) Türkiye, BT Güvenlik Konferans serisi etkinliklerinin ilkini, 9 Şubat tarihinde İstanbul Wyndham Grand Levent Otel’de yaklaşık 850 kişilik katılımla gerçekleştirdi ve konferans serisinin ikinci ayağını, 22 Şubat’ta Ankara Bilkent Otel’de organize edeceğini duyurdu. Siber güvenlik, ISO 27001, bilgi güvenliği, e-devlet uygulamalarında güvenlik, SOME,  risk bazlı güvenlik yönetimi   ve güvenlik karmaşasını yönetme, yönetilebilir servisler gibi konuların ön plana çıkacağı etkinlik; devlet kurumları ve özel sektörden üst düzey BT güvenlik yöneticilerini ağırlayacak.

 

IDC Türkiye’de yazılımdan sorumlu kıdemli araştırma analisti Yeşim Öztürk’e göre “Evrim geçiren tehdit ortamı ve hedefli güvenlik saldırılarındaki artış, kurumları, kritik şirket varlıklarının güvenliğini sağlayabilmeleri için daha sağlam güvenlik stratejileri ve politikaları geliştirmeye itiyor. Bulut, analitik ve mobilite gibi 3. Platform teknolojilerine odaklanan güvenlik problemleri ve sürekli artan dijital iletişim kanalları, önümüzdeki yıllarda kurumların önündeki en önemli güvenlik meseleleri olacağa benziyor. Bilgi güvenliği de Türkiye’de en büyük önceliklerden bir tanesi olarak görülüyor ve kurumlar, BT güvenlik seviyelerini artırmalarına yardımcı olması için çalışanlarının farkındalıklarını artırmaya ve yeni bilgi güvenliği teknolojilerine yatırım yapmaya daha fazla odaklanıyor.”

 

“IDC CIO Zirvesi Anketi 2016” sonuçlarına göre önümüzdeki yıllarda da güvenlik, ortak bir endişe olarak daha da ön plana çıkıyor olacak. Bu nedenle, planlanan güvenlik yatırımlarının artı ve eksi yönlerinin kapsamlı bir şekilde yönetim kurulu seviyesinde ele alınması gerekiyor. Dolayısıyla, kurumların, BT altyapılarının hem iç hem dış güvenlik risklerini analiz etmeleri ve bu riskleri, gelişmiş güvenlik teknolojilerine yatırım yaparak minimize etmeleri gerekiyor.

 

IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları konuya şöyle yaklaşıyor: “Siber güvenliğin Türkiye’deki  Bilişim Teknolojileri Başkanları’nın gündeminde ilk sıralarda yer aldığını gözlemliyoruz. Her geçen gün daha fazla kurum, yeni risk planlama stratejileri geliştirerek, güvenlik konusunun yönetim kurulu seviyesinde görünürlük kazanmasını sağlıyor. Ancak, mevcut ekonomik durum, kurumların BT güvenlik bütçelerini azaltmalarına neden oluyor. Bu tarz bütçe kısıtlamaları kurumların maliyeti azaltan ve operasyonel verimliliği artıran yeni BT güvenlik çözümleri aramasına yol açacaktır. Yenilikçi iş modelleri ve dış kaynaklı güvenlik hizmetleri de CAPEX’i düşürmek isteyen, bu konuda yetişmiş eleman bulmakta ve maliyeti  nedeni ile istihdam etmekte zorlanan pek çok kurum tarafından mutlaka değerlendirilecektir.”

 

Konferans çerçevesinde en son teknolojilerin ele alınması için, IDC bu etkinlikte;, Check Point, CyberArk, CRYPTTECH, , , Endpoint Labs,Forcepoint, Fortinet, Infoblox, Intel Security,Nebula,  Platin Bilişim, UITSEC, Veeam, PhishMe, gibi sektörün önde gelen tedarikçileri ile, STK’ları ve  BT Yöneticileri ile işbirliği yapmaktadır.

 

Daha fazla bilgi için IDC BT Güvenlik Konferansı “www.idcitsecurity.com/ankara” web sitesini ziyaret edebilir, #itsecturkiye hashtag’ini kullanarak etkinlikle ilgili paylaşım yapabilirsiniz .

 

 

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo