İl Basında Rekabet Endeksi Raporu Açıklanıyor

tarkankadooglu

Çatısı altında 24 federasyon ve 186 dernek üzerinden 24 bin iş insanı ve 40 bine yakın şirket yer alan TÜRKONFED işbirliğiyle, Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan “İl Bazında Rekabet Endeksi Raporu”, 9 Aralık’ta Adana’da açıklanacak. Toplantıya Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik başta olmak üzere iş ve siyaset dünyasından önde gelen çok sayıda önemli isim katılacak.

 

Ekonomi ve Dış Politika Araştırma Merkezi (EDAM) tarafından ilki 2009 yılında hazırlanan İl Bazında Rekabet Endeksi Raporu, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) işbirliğinde daha gelişmiş bir veri seti ve metodoloji ile güncellendi. Türkiye’de rekabetçiliğin bölgesel dağılımına ve bölgesel kalkınmanın bileşenlerine dikkat çeken İl Bazında Rekabet Endeksi Raporu, 9 Aralık’ta Adana Sheraton Grand Otel’de düzenlenen toplantıda açıklanacak.

 

T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik’in katılacağı toplantıya, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, Çukurova SİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan, AGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülümsün Adalı, EDAM Başkanı Sinan Ülgen ile TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı Pelin Yenigün Dilek başta olmak üzere iş dünyasının önde gelen çok sayıda önemli ismi de katılım gösterecek.

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo