TAİDER Ankara’daki yapılanmasını tamamladı

taiderlogo

Türkiye’deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine, ülkemiz ekonomisinin daha sağlıklı ve kalıcı büyümesine destek olmak amacıyla 2012 yılında İzmir’de kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, Ankara’daki yapılanmasını tamamladı. Türkiye’nin birçok ilinden 140 aile şirketi üyesi ve 252’si gelecek nesil olmak üzere 425 üyeye ulaşan TAİDER’in Ankara Temsilciliğini KAM Ankara Beton Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Berkan Baykam yapıyor.

 

TAİDER’in ana amacının aile işletmelerini kalıcı ve dayanıklı kılmak olduğunu belirten TAİDER Ankara Temsilcisi ve KAM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Berkan Baykam, “TAİDER’e ulaşan son istatistiksel verilere bakıldığında, aile şirketlerinin ülkemizde GSMH’nin en az yüzde 75’ini ve istihdamının yüzde 85’ini sağladığı görülüyor. Ülkemiz ekonomisinde bu kadar önemli yer tutan aile şirketlerinin sürdürülebilir olmalarını sağlamakta somut bir girişimde bulunarak, şirketlere yol gösterici olacak araçları barındıran ve iyi uygulamalar sunarak kalıcılıklarını sağlamayı hedefleyen ‘Kuzey Yıldızı’ isimli bir proje geliştirdik” dedi.

 

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği tarafından başlatılan Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Projesi, aile şirketlerinde sürdürülebilirlik bilincinin gelişmesini ve kurumsal sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyerek bu alanda çalışmalar yapan işletmelerin teşvik edilmesini amaçlıyor. Projenin ana bileşenlerinden olan “Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Ödülü”ne ise TAİDER’e üyelik şartı aranmaksızın, “aile şirketi” tanımlamasına uyan, çalışan sayısı 250’nin altında olan KOBİ’ler ve 250’nin üstünde olan büyük işletmeler başvurabiliyor. Ödül başvuruları 27 Mart 2017 tarihine kadar yapılabilecek ve sonuçlar 03 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan TAİDER 5. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nde açıklanacak.

 

Ankara Temsilciği daha etkin bir iletişim için açıldı

Kuruluşundan bu yana TAİDER’in çalışmalarını daha etkili hale getirebilmek ve üyelerle daha yakın ilişkiler sürdürebilmek amacıyla ülke merkezine ev sahipliği yapan İzmir’in yanı sıra, Ankara, İstanbul ve Bursa’da da temsilcilikler açıldığını belirten Baykam, “Ankara’nın köklü aile şirketlerinden biri olarak TAİDER’in çalışmalarını uzun süredir takip ediyor ve destekliyoruz. Hedefimiz kısa bir süre içinde daha çok Ankaralı aileyi derneğimizde görebilmek. Bu yıl 21 Nisan’da Anıtkabir ziyareti ile başlayıp, ATO’da ‘Aile İşletmeleri için Yeni Güç: Fon ve Dış Kaynak’ konulu panelle devam edecek etkinliğimize herkesi bekliyoruz” dedi.

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo