ÖZEL HABER: Her sabah, gazete, ekmek ve sütü kapınıza getiriyor

sonayberktas-gazeteekmeksut

İlk önce Webrazzi’de yer aldıkları haberle haberdar olduk GazeteEkmekSut.com dan.  Şu anda Ankara ve İstanbul’da operasyonlarını sürdüren girişimin kurucusu Sonay Berktaş ile Ankara’da bir araya geldik.

 

 

Operasyonlarını ilk etapta toplu konut projelerinden başlatan GazeteEkmekSut.com , her sabah en geç saat 07.30 ‘da seçtiğiniz gazeteyi, ekmeği ve sütü kapınıza getirmeyi taahhüt ediyor. Şu anda toplamda 10 kişiden oluşan bir operasyonları olduğunu anlatan Berktaş, kullanıcıların seçtikleri ürünlerin bedelinin üzerinde bir maliyetle karşılaşmadığını belirtti. Kullanıcılar, herhangi bir üyelik bedeli ödemeden aylık olarak tercihlerini sistemden bildiriyor. Sistem, Ekmek ve süt için birçok seçenek sunuyor. Bir ay sonra yaptığınız tercihleri değiştirebiliyorsunuz. Berktaş, aynı zamanda abonelerin görebildiği Jet Market uygulaması ile aylık tercihleri dışında da günlük ihtiyaçları ürünleri almalarına imkan tanıdıklarını paylaşıyor. Portalın hedefi, Jet Marketin aynı zamanda yeni teknolojik ürünlerin tanıtılması ve hatta satılması. Portal tüm operasyonu kendisi yönetiyor. Ankara’da 8 kişi dağıtımda çalışıyor.

 

 

 

Ankara’da Çankaya ilçe sınırları dahilinde öncelikle İncek – Çayyolu – Beysukent ‘te bulunan 13 sitede hizmet vermeye başlayan GazeteEkmekSut.com, tedarikçilerine bir gün önceden siparişleri bildiriyor. Ankara’da talep noktasında Atatürk Orman Çiftliği markasının öne çıktığını belirten Berktaş, sütte organik ve keçi sütüne aldıkları talebin yükseldiğini ve bu noktada ilgili markaları sisteme dahil ettiklerini vurguladı.

 

 

“Genelde hizmet götürdüğümüz sitelerde apartman görevlisi olmamasına rağmen site yöneticileri bizi davet ediyor” diye konuşan Berktaş, apartman yöneticisi olmasına rağmen hizmete yetişilemediğini, abonelerin kapı şifrelerini dahi vererek sabah hizmetten yararlandığını aktardı. Ankara’da yoğun kar yağışı olduğunda bir yaşlı abonelerinin “bu karda, kışta nasıl getirdiniz gazetemi, ekmeğimi, sütümü diye görevli arkadaşımıza kapıda sarıldığını” aktardı. Girişim, Berktaş’ın bir arkadaşını ziyarete gittiğinde temel ihtiyaçları almada yaşadıkları sıkıntının ardından sitenin güvenlik görevlisine bununla ilgili sorduğu soru üzerine aldığı o sihirli yanıt ile birlikte hayat bulmuş: “Gazete, Ekmek, Süt”

 

 

 

  Sohbetimizden diğer notlar şöyle: 

 

– Proje, Webrazzi haberinden sonra hem tüm Türkiye’den talep almış.

– Projeye Almanya ve İsviçre’den orada da uygulanmak üzere talep var.

– Kullanım alışkanlıklarına göre, insanlar Ankara’da daha stabil, İstanbul’da değişikliğe daha açık.

– Yatırımcı almaya açık ancak şu anda operasyonlarını belirli bir seviyeye getirmeyi öncelik görüyor. Aynı zamanda network sahibi bir yatırımcı almak istiyor.

– Çukurambar bölgesine odaklanarak iş dünyasına özel çözümler sunmayı düşünüyor.

– FMCG alanında önemli markalar şimdiden kanal olarak kullanma için görüşme talebinde bulunmuş.

– Sistemin bir planı da, basılı medyaya bir dağıtım kanalı teşkil etmek.

– Kullandıkları yazılım kendi sistemleri.

 

 

 

 

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo