İş Kadınları Dünyasına Yeni Dernek

kaisder

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER), kuruluşuyla birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Anıtkabir ziyareti ile çalışmalarına başladı.

 

Kaisder, bünyesine kattığı, inşaattan yazılım sektörüne, eğitimden hukuk danışmanlığına birçok farklı alanda hizmet veren firmalar ve yaklaşık bin kişilik istihdam nüfusu ile çalışan kadınlar için yola çıktı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Anıtkabir’i ziyareti ederek çalışma hayatına “merhaba” diyen Kaisder, Dernek Başkanı Hülya Kaptan ve 20 dernek üyesiyle yaptığı Anıtkabir ziyaretinde, hemen her sektörde binlerce istihdam yaratma sözü verdi.

 

TÜM KADINLAR İÇİN

Başarılı kadınlar, ziyarette Mozolenin önünde gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından Özel Defteri imzalamak üzere yürüdüler. Bu anlamlı günde Anıtkabir’e yürüyen girişimci kadınlar, en önemli misyonlarının sadece işveren değil tüm çalışan kadınların haklarına sahip çıkmak olarak belirlendiğini Özel Deftere de yazarak vurguladılar.

 

BASKIYA KARŞI MÜCADELE

Dernek Başkanı Kaptan Özel Defter imzasında, “Ulu Önderimiz, sizden aldığımız ilhamla, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için büyük bir azim ve kararlılıkla çalışıyoruz” ifadesine yer verdi. Kaptan şunları kaydetti:

 

“Misyonumuz çerçevesinde; kadının katma değeri yüksek üretim yaparak var olması ve büyümesi, ülkenin kaliteli ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamasına katkı sunmasını ilke edinmiş olan Derneğimiz, bu bağlamda ülkemizdeki kadın refah düzeyinin arttırılmasını esas alarak ekonomik ve sosyal bakımdan kadın kalkınması için çalışacaktır. Huzurunda söz veririz ki; inandığın bu millet ve bizler bu bayrağı hiç yere düşürmeyeceğiz. Biz ışığız, biz sevgiyiz, biz huzuruz, biz bolluk, bereketiz, biz kadınız.”

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo