Connect with us

Ekonomi

Dr. Nevzat Demir TİMDER üyeleri ile buluştu

İnşaat ve yapı malzemeleri sektörünün önemli markalarını aynı çatı altında toplayan TİMDER (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği); kurulduğu 1988 yılından beri eğitim, kültür ve mesleki alanlarda gerçekleştirdiği faaliyetlere ‘Sektör Duayeni Sohbetleri’ ile devam ediyor.

 

Sektöre gönül vermiş, duayen iş adamları ve yöneticilerini TİMDER üyeleri ile bir araya getirip bilgi, deneyim ve mesleki tecrübelerin paylaşıldığı ‘Sektör Duayeni Sohbetleri’nin ilk konuğu Fırat Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nevzat Demir oldu.

 

1972 yılında plastik inşaat malzemeleri alanında üretim yapmak üzere kurulmuş, her zaman kaliteli üretim ve kaliteli ürün çeşitliliği ilkesiyle yola çıkan Fırat Plastik, yıllar süren ciddi atılımlar sonucunda sektörün öncü kuruluşlarından olmayı başarmıştır. Plastik esaslı ürünleriyle inşaat, tarım, otomotiv, medikal, beyaz eşya sektörlerine yönelik üretim yapan ve ‘en değerli unsur insandır’ anlayışına inanan Fırat Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nevzat Demir ile TİMDER üyeleri 19 Mart Cumartesi günü İstanbul’da bir araya geldiler.

 

Karşılıklı sohbet havasında geçen buluşmada konuşan Fırat Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nevzat Demir, Türkiye’nin aslında bilgi tüketen bir ülke olduğunu, sektörün uluslararası piyasalarda konumunu sağlamlaştırmak ve pazarını genişletebilmesi için hayal gücünü bilgi ve teknoloji ile buluşturtulabilen, hayalleri hayata geçirebilen liderlere ihtiyacı olduğunu vurgularken, ‘Hayata dokunmak gerek, hayat kitaplardan öğrenilmez. Para kazanmak dünyanın en kolay işidir, çevremde zorlanmadan para kazanabilen, varlık nedenleri para kazanmak olan insanlar görüyorum. Amaç para kazanmak olmamalı, önemli olan insanın bir işi başarması. Para zaten yanında gelir.’ dedi.

 

Sohbete katılan TİMDER üyelerinin sorularını cevaplayan Dr. Nevzat Demir, dünyanın hızla değiştiğini, artık betonu satarak hiçbir yere varılamayacağını, müteahhitlerin de belli filtrelerden geçmesi gerektiğini, karşılaştığımız ekonomik sorunların hukuk ile değil kendi disiplini içerisinde sadece ekonomi ile çözülebileceğini söyledi. Kıbrıs’a su götürülmesi projesi ile ilgili gelen bir soruya ise ‘1974’ten beri uluslararası arenalarda Türkiye için işgalci, Kıbrıs’ı aldı, ikiye böldü gibi söylemler duyuyoruz. Tarihte Türkiye ve Kıbrıs bir bütündür. Kıbrıs’a Türkiye’den borular ile can suyu götürerek tarihi önemi olan uluslararası bir projeye imza attık, ticari olarak zarar ettik ama önemli değil. Bu projede yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz’ dedi.

 

Dr. Nevzat Demir’in ilk konuğu olduğu TİMDER ‘Sektör Duayeni Sohbetleri’ hakkında görüş bildiren TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Sapankaya; ‘TİMDER olarak sektörün önünü açan faaliyetler düzenlemekten, sektörün ileri gelen, önemli duayenlerini üyelerimiz ile buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Yılların getirdiği birikim ve tecrübenin paylaşılması kadar önemli bir şey yok. Burada konuşulanlar yarınını düşünenler için altın değerinde. Bu sohbet toplantılarında sektörün duayenlerini TİMDER üyeleri ile bir araya getirmeye devam edeceğiz’. dedi.

Bu Haberi Yorumlayın

Yorumlar

.
Yorum yapın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSosyal Medya

Sivil Toplum Kuruluşları

Ekonomi Kategorisindeki Diğer Yazılar