Anadolu OSB’de iki yeni ruhsat

anadoluosb2017

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi’nde (Anadolu OSB) dün alınan karar ile Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanlığına tekrar Hüseyin Kutsi Tuncay seçilirken, iki yeni firmaya daha İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı verildi.

 

Anadolu OSB’ nin kurucu kooperatiflerinin genel kurullarının ardından dün Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu toplantı yapıldı. Toplantıda Hüseyin Kutsi Tuncay ve yönetimi ile devam edilmesi yönünde karar alındı.

 

Toplantıda konuşma yapan Tuncay şu ifadeleri kullandı:

Şahsımı yeniden başkanlığa layık gören değerli Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Bölgemizin yöneticileri de yatırımcılarından oluşuyor. Kendi kendini yöneten bir organize sanayi bölgesiyiz. Bu nedenle herkesin gücü oranında emek sarf ettiğine inanıyorum. Önemli bir dönemden geçiyoruz. İkinci etap altyapı çalışmalarımızın tamamlanması ve buradaki hak sahiplerinin yerlerini alması için özel bir gayret sarf etmeye devam etmeliyiz. Öte yandan ticari alanlarımız ve teknopark için başlattığımız girişimlere devam etmekteyiz. Kuruluşumuzdan itibaren olduğu gibi hep beraber aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

 

İKİ YENİ FİRMAYA DAHA RUHSAT VERİLDİ

 

Yapılan toplantıların ardından Anadolu OSB katılımcılarından Ader Savunma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ve Erek Tesisat ve İnşaat Malzemeleri Pazarlama ve Sanayi LTD. ŞTİ.’ye İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı teslim edildi.

Gelişim süreci hızla devam eden Anadolu OSB’ de yıl itibariyle kırk fabrikada üretime geçilmiş olup, yaklaşık iki bin kişiye istihdam sağlandı. Elli fabrikanın ise üstyapı inşaatları çeşitli aşamalarda devam etmekte olup, ikinci etabın 2017’de altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından katılımcıların yerlerini alması hedefleniyor.

Yazar
728x90, oluşturulma 25.07.2010
Bu Haberi Yorumlayın

*

Top kredigo