Connect with us

Eğitim

ÖZEL HABER: “Öğrenciler her ders başka bir sırada oturacak”

 

Konya Yolu’nun Dikmen ile Oran geçişi arasındaki noktasında hizmete giren ve bu sene ilk kez öğrencilerini ağırlayacak olan Final Okulları Or-An Yerleşkesi Kurucusu Adem Aslan ile bir araya geldik.

 

Aslan,  ağırlıklı olarak sınav kazandırma odaklı bir kurumun şubesi olarak 300’ün üzerindeki kapasitesi ile bu yıl faaliyete geçmeyi hedeflediklerini belirtti. Mevcut olarak 670 öğrenciye hizmet verebileceklerini, Oran-Dikmen-İncek akışında oturan ailelerin öncelik alanlarında olduğunu ifade eden Adem Aslan: “ Sağ Beyin -Sol Beyin algılama modelini kullanmaya yönelik eğitim sistemini ilk kez deneyeceğiz. Okula başlama sürecinde gerçekleştireceğimiz testler ile her öğrencinin sayısal veya sözel yeteneğinin tespitini yapacak ve buna göre öğrencinin rakam ve şekiller ile arası iyi ise matematik derslerinde sınıfın sol tarafında, sözel derste ise sınıfın sağ tarafında oturacak. “ diye konuştu. Ailelerin algılama modeline yaklaşımını sorduğumuzda ise Aslan, aileler çocuklarının başarılarının odak noktasında belirli bir bilinç seviyesinde olduğunu ön gördükleri için sıkıntı yaşamadıklarını kaydetti.

 

Okulun yeni dönemde planları arasında ayda bir kez  Avukat, CEO, Bürokrat, Yazılım Mühendisi, Ayakkabı boyacısı, Taksici gibi birçok meslek grubundan yaş ve iş tecrübesine sahip çalışanları ağırlayıp onların deneyimlerinden yararlanmak da bulunuyor.

Bu Haberi Yorumlayın

Yorumlar

.
Yorum yapın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSosyal Medya

Sivil Toplum Kuruluşları

Eğitim Kategorisindeki Diğer Yazılar